До Києва із першим за час перебування на посаді президента США візитом прибув Джо Байден. Поїздка трималася в секреті з міркувань безпеки. Про прибуття повідомили на офіційному телеграм-каналі Державної прикордонної служби України, але потім це повідомлення видалили. Згодом візит офіційно підтвердив Володимир Зеленський.

"Джозефе Байдене, вітаю в Києві! Ваш візит – це надзвичайно важливий прояв підтримки для всіх українців", – написав він.

Судячи зі світлини, американський президент побував у Михайлівському соборі разом із президентом України Володимиром Зеленським. Незадовго до появи цих повідомлень по всій Україні оголосили повітряну тривогу через активність ворожої авіації в Білорусі.

Байден приїхав до Києва потягом із Польщі, пише New York Times. Візит є знаком демонстрації рішучості його адміністрації перед лицем річниці вторгнення Росії в Україну.

Фото: twitter.com/USAmbKyiv

За даними журналістів, візит до Києва відбувся таємно з міркувань безпеки, і Байден залишив Вашингтон без попередження після того, як вони з дружиною повечеряли в ресторані в суботу ввечері.

Завтра очікується, що Байден зустрінеться із польським президентом Анджеєм Дудою у Варшаві та виступить із промовою.

За словами голови Офісу президента України, над організацією візиту американського президента працювали спільно із радником Байдена з питань національної безпеки Джейком Салліваном.

"Дуже радий конструктивній співпраці з Джейком, яка завжди дає потужний результат. Повірте, візит Джо Байдена –стратегічний. Вирішуються чимало питань і будуть пришвидшені ті, які підвисли. Наша спільна мета – перемога України над росією і тріумф українських воїнів та західної зброї", – зазначив Андрій Єрмак.

Фото: ДПСУ

Фото: тг-канал Андрія Єрмака

Фото: тг-канал Андрія Єрмака

Сьогодні вранці МЗС України анонсувало приїзд одного з найголовніших західних партнерів України. Про кого саме йшлося – не уточнювали. З самого ранку понеділка в українській столиці були небачені перекриття доріг.

Print Friendly, PDF & Email