Лялька Labubu від компанії Pop Mart викликала справжній світовий ажіотаж. Вона з’явилася у форматі “сліпих коробок”, де покупець не знає, яку саме іграшку отримає. Це поєднання колекційності, емоційності та гри на психології дефіциту зробило бренд глобальним хітом.
Популярність ще більше підживили зірки — серед них Ліса з Blackpink і Ріанна, які показали свої колекції у соцмережах. Сьогодні Pop Mart має понад 400 магазинів і більше ніж 2 000 торгових автоматів у різних країнах, а сама компанія перетворилася на бізнес із мільярдними оборотами.
Магазини, що ламають правила
Тоді як у світі дедалі більше закриваються традиційні торгові точки, китайський ритейлер Miniso впевнено зростає. Компанія пропонує широкий асортимент товарів — від косметики й аксесуарів до дрібної електроніки та іграшок — і робить це за принципом “доступно, стильно та якісно”. Лише у США Miniso має понад 200 магазинів у 40 штатах, а глобальна мережа налічує вже 7 500 торгових точок. У день відкриття флагманського магазину на Таймс-сквер у Нью-Йорку продажі сягнули рекордних 80 тисяч доларів, що показало, наскільки затребуваним є цей формат.
Бульбашковий успіх
Ще один тренд, що підкорює світ, — це чай із бульбашками. Компанія Heytea, заснована в Гуандуні у 2012 році, запустила справжню революцію, створивши перший напій “cheese tea” з вершковим сирним кремом поверх зеленого чаю. Сьогодні Heytea має понад 4 000 кав’ярень по всьому світу. Їх можна знайти не лише у Чайна-таунах, а й у престижних районах Нью-Йорка — на Таймс-сквер, у Сохо чи Іст-Вілліджі. До глобальної експансії долучилися й інші бренди: Chagee, Coco Fresh Tea, Auntea Jenny. Попит на такі напої у США лише зростає, адже молодь сприймає їх як частину сучасної азійської культури.
Кава по-китайськи
Китай став країною, де кава п’ється не менше, ніж чай. Найяскравіший приклад — Luckin Coffee, яка вже перевершила Starbucks за кількістю точок: 22 000 кав’ярень проти 6 500. Лише за минулий рік компанія відкрила понад 6 тисяч нових закладів і досягла виручки у 4,7 мільярда доларів. У 2025 році Luckin відкрила свій перший магазин у Нью-Йорку, і тепер прагне завоювати й американський ринок.
Її конкурент, Cotti Coffee, заснований колишніми топменеджерами Luckin, зростає не менш швидко: понад 14 000 кав’ярень у 28 країнах за два роки. На відміну від Luckin, яка робить ставку на якість і бренд, Cotti приваблює низькими цінами та стратегією “кава для всіх”.
Мода та краса
Китайський фаст-фешн теж набирає обертів. Urban Revivo, якого вже називають “китайською Zara”, щотижня додає сотні нових моделей і має 400 магазинів у Китаї та ще кілька десятків за кордоном. У лютому компанія відкрила магазин у престижному нью-йоркському районі Сохо.
Не менш стрімко росте індустрія краси. Бренд Florasis із Ханчжоу отримав нагороди міжнародних видань за унікальний дизайн і високу якість. Його продукцію вже хвалив американський блогер Джеффрі Стар, назвавши “найкрасивішим мейкапом у світі”. Інший бренд — Flower Knows, відомий своїм казковим стилем і співпрацею з інфлюенсерами, уже вийшов на американський ринок через мережу Urban Outfitters. На Instagram компанія має понад 2 мільйони підписників, а серед її прихильників — співачка Сабріна Карпентер.
Виклик і шанс
Американські експерти відзначають, що китайські бренди вже давно вийшли за рамки образу “дешевих виробників”. Їхня формула успіху поєднує цифрові технології, швидкі ланцюги постачання і сміливий маркетинг, який спирається на соціальні мережі та культуру відео на TikTok. Це дозволяє миттєво реагувати на тренди й тримати продукти “свіжими” у свідомості покупців.
Втім, попереду чимало викликів. Політична напруга, тарифи та регуляторні бар’єри у США можуть уповільнити експансію. Але сам факт, що китайські бренди сьогодні відкривають магазини на Таймс-сквер і Сохо, показує: “Made in China” вже давно перестало бути лише про ціну, а стало синонімом стилю, швидкості й глобальних амбіцій.































