Уряд Китаю прийняв 15 заходів щодо подальшої стабілізації зростання та коригування структури малих та середніх підприємств КНР.

Для подальшої стабілізації зростання уряд висунув 7 ініціатив, включаючи підтримку фінансування, розширення попиту, а також забезпечення пропозиції та стабілізацію цін на сировинні матеріали, пообіцявши стимулювати життєздатність та впевненість учасників ринку. Для підвищення основної конкурентоспроможності малих та середніх підприємств, а також для розвитку промисловості влада випустила ще 8 заходів щодо коригування структури та зміцнення їх можливостей.

Як зазначають інформаційні агентства, уряд КНР запропонував стимулювати споживання «зеленої» інтелектуальної побутової техніки, розширити наявність нових енергетичних транспортних засобів та «зелених» будівельних матеріалів на сільському ринку.

Згідно з документом, до кінця 2023 року в Китаї буде створено понад 150 000 інноваційних малих та середніх підприємств (МСП) та понад 10 000 «маленьких гігантів», які займаються виробництвом та спеціалізуються на нішевих ринках, а також можуть похвалитися передовими технологіями.

Уряд пообіцяв повною мірою задіяти Пекінську фондову біржу та Національний фонд розвитку МСП збільшенням прямої фінансової підтримки високоякісних МСП. Більше того, він сприятиме цифровій трансформації цих компаній, а також збільшить підтримку талантів для розвитку підприємств.

За словами експертів, остання політика доповнює шквал потужної державної підтримки МСП — значної сили у стабілізації зайнятості та розвитку приватної економіки країни на тлі прагнення Китаю до інновацій та технологічної самодостатності.

Під час більш ніж трирічного спалаху епідемії коронавірусу центральний уряд реалізував цілу низку заходів пільгової політики для МСП, переважно через фіскальні та фінансові засоби підтримки, такі як зниження податків та зборів.

На Центральній економічній робочій конференції наприкінці 2022 року, на якій було визначено пріоритети політики на 2023 рік, влада зажадала від фінансових установ посилити підтримку МСП, науково-технічних інновацій, а також «зеленого» розвитку та сприяти неухильному зниженню вартості фінансування підприємств та вартості особистих кредитів.

Щодо регіонів КНР, то в більшості провінцій промислова економіка неухильно відновлювалася. Минулого року 24 з 31 провінцій, автономних районів і муніципалітетів, які перебувають у прямому підпорядкуванні центрального уряду, досягли зростання доданої вартості в промисловості. Серед них великі промислові провінції, такі як Цзянсу, Шаньдун, Чжецзян, Хенань, Фуцзянь, Сичуань, Хубей, Хунань та Хебей продемонстрували вищі темпи зростання, ніж на національному рівні.

За темпами зростання основних економічних показників центральний та західний регіони зайняли лідируючі позиції. Минулого року додана вартість промисловості цих регіонів збільшилася на 6,8% та 6,2% відповідно; тоді як східний регіон зріс на 3,0% у річному обчисленні, демонструючи стійкі ознаки відновлення.

У 2023 році зовнішнє середовище залишається складним, а розвиток промислового сектору, як і раніше, перебуває під великим тиском. Однак у цілому тенденція та характер зростання залишаються незмінними, а основні економічні показники, що забезпечують довгострокове зростання, стабілізувалися та зміцнилися. Уряд вважає, що при ефективному вивільненні життєвих сил ринкових суб'єктів, потенціалу споживання та імпульсу для модернізації промисловості неухильне відновлення промислової економіки збережеться, щоб забезпечити сильнішу підтримку макроекономіки країни.

Print Friendly, PDF & Email