Китайський місячний зонд Chang’e-6 успішно приземлився на зворотному боці Місяця, щоб зібрати зразки. Це перший випадок, коли зразки будуть зібрані з рідко досліджуваної ділянки єдиного супутника Землі.
Chang’e-6 сів у величезний басейн Південного полюса-Ейткен, один із найбільших відомих ударних кратерів у Сонячній системі.
Зонд виконує технічно складну 53-денну місію, яка почалася ще 3 травня.
Тепер, коли зонд приземлився, він спробує зачерпнути місячний ґрунт і каміння, а також провести інші експерименти в зоні посадки.
Цей процес має завершитися протягом двох днів. Зонд використовуватиме два методи збору: бур для збору зразків під поверхнею та роботизована рука для захоплення зразків з поверхні.
Потім він повинен спробувати безпрецедентний запуск з того боку Місяця, який завжди спрямований проти Землі.
Вчені кажуть, що темна сторона Місяця так називається тому, що вона невидима із Землі, а не тому, що вона ніколи не вловлює сонячні промені — має великі перспективи для дослідження, оскільки її кратери менше вкриті древніми потоками лави, ніж ближня сторона.
Матеріал, зібраний з темної сторони, може краще пролити світло на те, як утворився Місяць.
За останнє десятиліття Пекін вклав величезні ресурси в свою космічну програму, зосередившись на низці амбітних починань.
Вона досягла кількох помітних досягнень, зокрема побудова космічної станції під назвою Tiangong, або «небесний палац».
Пекін висадив роботизовані марсоходи на Марс і Місяць, а Китай став лише третьою країною, яка самостійно вивела людей на орбіту.
Китай планує відправити місію з екіпажем на Місяць до 2030 року і планує побудувати базу на поверхні Місяця.