Голова Китаю Сі Цзіньпін зустрівся із президентом Франції Емманюелем Макроном. Трансляцію вело агентство Reuters.

Лідери потиснули один одному руки, сфотографувалися, після чого Макрон привітався з іншими представниками китайської адміністрації, які зустрічали його біля Будинку народних зборів (будівлю китайського парламенту) на площі Тяньаньмень. Потім Сі і Макрон взяли участь в урочистій церемонії, спостерігаючи за маршем почесної варти китайської армії.

"Я переконаний, що Китай відіграє провідну роль у побудові світу. Це я маю намір обговорити і досягти прогресу. З головою Сі Цзіньпіном ми також обговоримо наші підприємства, питання клімату та біорізноманіття, а також тему продовольчої безпеки", - заявив Макрон.

Макрон приїхав до Китаю разом із головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн 5 квітня. Французький президент пробуде у країні три дні. У день прибуття він виступив перед місцевою французькою спільнотою, а вранці 6 квітня провів у Пекіні зустріч із прем'єром держради КНР Лі Цяном (останній зустрівся і з Фон дер Ляйєн).

Візит Макрона та фон дер Ляйєн став продовженням серії поїздок європейських лідерів до Китаю. За тиждень до цього в країні побував прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, а в листопаді 2022 року — канцлер Німеччини Олаф Шольц. У квітні до Пекіна має прилетіти голова МЗС ФРН Анналена Бербок.

Print Friendly, PDF & Email