Китай перевершив Японію як найбільшого у світі експортера автомобілів у першій половині 2023 року - аналітики пояснили це досягненнями КНР у технологіях авто на нових джерелах енергії, вироблених у країні. Автовиробники Китаю відправили за кордон 2,34 млн. автомобілів з січня по червень, що майже на 77% більше, ніж минулого року, повідомила Китайська асоціація автовиробників з посиланням на дані Головного митного управління.

Генеральний секретар китайської асоціації легкових автомобілів, сказав, що попит на електромобілі китайського виробництва зростає на основних ринках, таких як Європа та Південно-Східна Азія.

За оцінками експертів, річний експорт Китаю автомобілів може досягти 5 млн. одиниць порівняно з 3,11 млн. одиниць у 2022 році.

Експорт електромобілів з Китаю, включаючи електромобілі та гібриди, з січня по червень склав 534 000 одиниць, що на 160% більше, ніж минулого року.

На їхню частку припадало приблизно 23 відсотки від загального обсягу експорту автомобілів Китаєм за цей період, а темпи їх зростання більш ніж удвічі перевищували середній показник експорту автомобілів з КНР.

Tesla, чий завод у Шанхаї є великим експортним центром світу, у першій половині відвантажив понад 180 000 автомобілів з Китаю, що більш ніж на 87 відсотків більше у порівнянні з попереднім роком, при цьому список напрямків зростає і включає такі країни, як Таїланд та Південна Корея.

Китайський автовиробник BYD експортував понад 81 000 автомобілів за той же період, що приблизно в 10 разів більше, ніж за той же період минулого року, оскільки найбільший виробник NEV у Китаї почав активізувати свої набіги на зарубіжні ринки з другої половини минулого року.

SAIC, найбільший за обсягом продажів китайський автовиробник у Китаї, у першому півріччі продав у Європі 115 000 автомобілів марки MG, з яких понад 50 відсотків були електромобілями.

SAIC є найбільшим експортером Китаю: з січня до червня за кордон було відправлено 483 000 одиниць техніки. Компанія заявила, що очікує, що загальний обсяг експорту цього року досягне 1,23 млн одиниць, з яких NEV марки MG, ймовірно, перевищать 200 000 одиниць.

Китайський автовиробник Zeekr, преміальний китайський бренд електромобілів, що належить Geely Holding Group, на початку цього місяця випустив із конвеєра свою першу модель для європейського ринку. Постачання до Швеції та Нідерландів розпочнеться наприкінці цього року.

Zeekr заявив, що випустить свої автомобілі на інші європейські ринки, включаючи Данію, Німеччину, Францію та Норвегію у 2024 році.

Print Friendly, PDF & Email