Китай продовжує стимулювати відкриття фінансових ринків для глобальних іноземних фінансових корпорацій – верховний регулятор країни з цінних паперів (CSRC) схвалив заявки американської компанії JPMorgan та британської Standard Chartered на розширення бізнесу на китайському ринку.

Більше того, загалом очікування від Китаю на 2023 рік високі. Голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва минулого тижня назвала розворот Китаю від Covid Zero, ймовірно, найважливішим фактором глобального зростання в 2023 році, і це означатиме, що Китай зробить позитивний внесок у середнє зростання приблизно до середини року.

За оцінкою компанії Natixis SA, якщо відновлення піде так, як очікувалося, на частку Китаю може припадати половина світового зростання економіки в 2023 році.

Значно пожвавлюється й фондовий ринок. Standard Chartered, JPMorgan отримали схвалення на розширення бізнесу у Китаї.

Комісія з регулювання ринку цінних паперів Китаю (CSRC) схвалила створення для британського гіганту Standard Chartered стовідсоткового бізнесу цінних паперів у Китаї.

«Ми дуже раді отримати принциповий дозвіл від CSRC на створення фірми з цінних паперів у Пекіні, що ще більше зміцнить і так дуже сильні позиції Standard Chartered на китайських ринках капіталу. Використання можливостей Китаю є стратегічним пріоритетом для Standard Chartered», - заявили представники банку.

У той же день американський глобальний фінансовий конгломерат JPMorgan Asset Management Holdings отримав дозвіл на повне володіння China International Fund Management Co. Після завершення процесу перетворень кількість фірм з управління державними фондами, що повністю належать іноземцям, збільшиться до шести.

«Стратегічна мета JPMorgan Asset Management Holdings – значно збільшити бізнес у Китаї та стати провідною іноземною компанією з управління активами на ринку, прагнучи при цьому стати впевненим вибором глобальних інвесторів для вкладення коштів у Китай» – заявив Ден Уоткінс, головний виконавчий директор компанії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Експерти підкреслили важливість китайського ринку для глобальних інвесторів на тлі відкритості країни, що триває і підвищує їхню впевненість у стабільності китайського ринку.

"Закордонні установи розглядають більше можливостей у Китаї та прагнуть подальшого розширення ринку", - сказав у п'ятницю в інтерв'ю Донг Хао Пен, старший науковий співробітник Інституту фінансових досліджень Чун'ян при Університеті Ренмін Китаю, додавши, що Китай також нарощує зусилля надання допомоги закордонним установам.

Китай скасував обмеження на граничний розмір іноземного капіталу для зарубіжних інвесторів у 2020 році, що відкриває додаткові можливості для глобальних інвесторів увійти до другої за величиною економіки світу.

Китайський ринок має набагато більше можливостей для зростання інвесторів у порівнянні зі США, що відкриває перед фінансовими установами величезний потенціал для розширення бізнесу та залучення клієнтів.

Дедалі більше зарубіжних установ створюють у Китаї підрозділи, що у повної власності, а деякі спільні підприємства стали повністю іноземними завдяки викупу акцій великими іноземними акціонерами.

У 2022 році обсяг актуалізованих іноземних інвестицій по всій країні досяг 189,13 млрд долларів, збільшившись за рік на 8 відсотків, показали дані Міністерства комерції Китаю.

Раптове відкриття Китаю має дати поштовх світовій економіці, що слабшає.

Імпульс зростання відчуватиметься в таких секторах послуг, як авіація, туризм та освіта, оскільки китайці вперше після пандемії збирають валізи для міжнародних поїздок. Туристичні країни Південно-Східної Азії, ймовірно, будуть одними з перших, хто помітить зростання, а розвинені країни також виграють від китайських відвідувачів.

Враховуючи мізерне зростання, очікуване в США та Європі, з понижувальним ризиком рецесії і там і там, очікуване зростання ВВП Китаю на рівні 5,5% у 2023 році зробить значний внесок у глобальне зростання, зазначають експерти.

Print Friendly, PDF & Email