Китай прискорить будівництво 1400 великих проектів, затверджених у рамках 14-го п'ятирічного плану центральних підприємств до 2025 року. Про це повідомив представник Комісії з нагляду та управління державними активами Держради, оскільки Пекін продовжує посилювати заходи щодо стабілізації інвестицій для стимулювання економічного зростання цього року.

Ці проекти включають другу фазу Deep Sea No.1 - КНР самостійно розробляє надглибоководне газове родовища компанії China National Offshore Oil Corp, а також проект з будівництва атомної електростанції у Фанченгані, Гуансі-Чжуанський автономний район на півдні Китаю.

Понад 10 центральним підприємствам буде дозволено взяти на себе ініціативу щодо перетворення на підприємства світового класу у своїх галузях, при цьому буде сформовано понад 100 типових демонстраційних підприємств у різних галузях.

"Це рішення показує, що Китай продовжить розраховувати на інвестиції як на рушійну силу економічного зростання цього року", - кажуть експерти.

Інвестиції в інфраструктуру зросли на 9,4%, довела статистика.

Коли економіка Китаю перебуває під впливом безлічі несподіваних факторів і зазнає знижувального тиску, Китай посилює інвестиції у великі інфраструктурні проекти, щоб активізувати приватний капітал, розширити ефективні інвестиції, стимулювати зайнятість і збільшити споживання.

Великі інфраструктурні проекти відіграють всеосяжну роль у досягненні цих цілей, оскільки промислові ланцюжки цих проектів часто набагато довші, ніж у невеликих проектів.

Китай нарощуватиме обсяги інвестицій у хмарні обчислення, широкосмугові інфраструктурні мережі, 5G та 6G та інші високотехнологічні області.

За перші 11 місяців 2022 року центральні підприємства здійснили інвестиції в основний капітал у розмірі 3,6 трильйона юанів, що на 5,6 відсотка більше у річному обчисленні. Більше 20 відсотків капіталу було спрямовано в стратегічні та галузі, що розвиваються.

Як показують звіти про роботу, більшість місцевих органів влади в Китаї продовжують покладатися на інвестиції для стимулювання економічного зростання цього року, причому багато хто з них розраховує на двозначне зростання інвестицій в основний капітал.

Шість провінцій і муніципалітетів, включаючи Чунцін та Хайнань, підвищили свої інвестиційні цілі цього року порівняно з минулим роком, і принаймні п'ять провінцій планують завершити інвестиції на рівні трильйона юанів до кінця 2023 року.

Загалом цього року інвестиції в основний капітал Китаю збережуть помірне зростання і продовжать відігравати ключову роль у стимулюванні економіки.

Print Friendly, PDF & Email