Renault створює в Шанхаї групу для досліджень і розробки електромобілів. Компанія має намір розпочати масове виробництво нового електромобіля до кінця 2025 року.
Попри тісні зв’язки Renault із китайською автомобільною промисловістю, це перший випадок, коли французький автовиробник інвестуватиме в розробку нового автомобіля в Китаї. Проте китайський електромобіль Renault не буде вироблятися в Китаї та не планується до випуску на внутрішньому ринку. Новий автомобіль буде вироблятися і продаватися виключно в Європі.
У червні повідомлялося, що китайці допоможуть Renault з електричною версією Twingo. Розробка автомобіля буде здійснюватися спільно з китайським партнером, щоб скоротити терміни та вартість розробки.
Глава стратегії Renault у галузі промисловості Франк Наро заявив, що компанія перебуває на одному рівні з китайцями на складальній лінії електромобілів і може зрівнятися за швидкістю виробництва з найбільш конкурентоспроможними китайськими виробниками електромобілів.
Невелика група для досліджень і розробок Renault у Шанхаї була створена на початку цього року для роботи над оновленою програмою EV. Ця група є частиною шанхайського офісу Renault China, але підпорядковується напряму штаб-квартирі Renault у Франції, а не Renault China.
Тепер Renault планує перенести більшу частину своїх НДДКР у сфері електромобілів до Китаю. Метою є створення там повної системи розробки електромобілів, що включає як програмне забезпечення, так і обладнання.
Renault, ймовірно, прагне скористатися розгалуженим ланцюгом постачання електромобілів у Китаї, слідуючи прикладу своїх колег, які перемістили частини своїх операцій з НДДКР та ланцюга постачання до Китаю. Наприклад, Volkswagen розробляє моделі електромобілів у Китаї спеціально для китайського ринку, тоді як BMW та Mercedes-Benz розробляють електромобілі в Китаї для глобальних продажів.
Однак Renault не зосереджується на конкуренції на китайському ринку електромобілів. Натомість Renault прагне використовувати Китай як базу для розробки електромобілів та забезпечення потреб у ланцюзі постачання, приділяючи основну увагу Європі та іншим закордонним ринкам.
У жовтні минулого року компанія Renault оголосила, що її автомобілі використовуватимуть платформу CMA від Geely.