Росія зіштовхнулася з двома "прикрими несподіванками" на африканському дипломатичному фронті. Зокрема, міністр закордонних справ окупантів Сергій Лавров поїхав у турне африканським континентом, проте не потрапив у дві країни, куди планував. Про це розповів глава МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю ВВС News Україна, опублікованому в п'ятницю, 3 лютого.

"На моїй пам'яті це вперше", - наголосив український чиновник.

За його словами, Лавров у січні відвідав чотири африканські країни, у тому числі ПАР та Анголу (ця країна проголосувала на підтримку України в ООН у жовтні). Крім того, він запланував візит до Ботсвани, але туди він не потрапив з невідомих причин. Гана та Мавританія, зазначає видання, незадоволені присутністю ПВК Вагнер у регіоні. До Мавританії Лавров планує поїхати цього місяця.

Кулеба запевнив, що знає, чому глава МЗС РФ не потрапив до Ботсвани, але не озвучив цієї причини публічно.

Він вважає, що подібні інциденти - сигнал.

"Ще вчора здавалося, що Росія беззастережно домінує в Африці, скрізь відчиняються двері, і всі з обіймами їх приймають. А тут раптом починаються проблеми. Ну, таке життя. Бувають проблеми не лише на фронті, а й на дипломатичному фронті", - зазначив глава МЗС.

За його словами, ситуація з ПАР "буде складнішою, ніж з іншими", тому що країна належить до об'єднання БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР). Ця група "була створена як антитеза G7".

"Але, як мені відомо, візит Лаврова до ПАР не був безхмарним і було невдоволення і в політичному середовищі, і в громадянському суспільстві, оскільки ПАР приймає російського міністра на тлі російської агресії", - підсумував Кулеба.

Print Friendly, PDF & Email