Тривалість війни залежатиме від різних факторів, у тому числі від контрнаступу на півдні та звільнення Херсона.
Війна України проти Росії швидко не закінчиться, на її тривалість впливатимуть низка факторів. Свою оцінку бойовим діям дав другий президент Леонід Кучма в інтерв’ю BBС-Україна.

«Передусім — не треба сподіватися на те, що ось-ось помре Путін. Що санкції ось-ось економічно вб’ють Росію. Що російський обиватель раптом прозріє і вийде на антивоєнний протест. Нічого такого не буде. Україна має боротися і вирішити все на полі бою… Не думаю, що війна скоро закінчиться, те, як Путін гарячково збирає по в’язницях армію, а по східних автократіях — зброю, свідчить про те, що він все ще хоче вигризти якусь «перемогу», — каже Кучма.

Він зазначив, що в цивілізованому світі у конфліктах зазвичай намагаються шукати рішення win-win — коли тією чи іншою мірою перемагають усі, і немає тих, хто програв «начисто», але це не випадок України та Росії. Оскільки після всього скоєного росіянами зла Україна не піде на жодні компроміси.

За словами Кучми, зараз Україна сподівається на збільшення поставок західної зброї, а Росія — на подальшу мобілізацію та перехід економіки на військові рейки.

Екс-президент вважає, що на хід і тривалість війни впливатиме результат про контрнаступ ЗСУ на півдні та звільнення Херсона, наближення холодного періоду без поставок російського газу, перспектива політичних криз та виборів на Заході, а також «неготовність «пересічного європейця» драматично втрачати в рівні комфорту та добробуту».

Також Кучма не вірить, що РФ може застосувати стратегічну ядерну зброю. При цьому він не відкидає, що Кремль може застосувати тактичну ядерну зброю.

На питання, чи стоїть світ на порозі Третьої світової і чи може Росія напасти на Литву чи Польщу, Кучма відповів: «Коли Гітлер напав на Польщу, ніхто ще не знав, що це вже триває світова війна. Залежно від того, як Україна відіб’є агресію — або Третьої світової вдасться уникнути, або вона вже йде. Якщо ми встоїмо — ​​Путін далі не піде. Якщо ні — боюся, що «далі буде». Але ми встоїмо».

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email