Кремль не зможе прикритися кріслом у Раді безпеки ООН та газовими трубами – відповідальність обов'язково настане. Про це у понеділок, 3 квітня, заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Про це глава держави сказав за підсумками поїздки до Чернігівської області, частину якої рік тому було окуповано Росією.

"У Чернігівській області сьогодні зранку було багато різних заходів, переговорів. Одна із найважчих емоційних поїздок. Завітали до Ягідного – звичайне невелике село нашої Чернігівщини, яке російські звірі перетворили минулого року на один із найбільших світових прикладів знущання з людей", - сказав глава держави.

Він зазначив, що російські солдати створили у школі в Ягідному командний пункт, а до підвалу школи загнали всіх мешканців села, просто як живий щит.

Зеленський зазначив, що з третього до 30 березня минулого року у підвалі цієї школи окупанти утримували понад триста осіб – звичайна сільська школа, підвал менше двохсот метрів.

Найстаршій жінці було 93 роки, наймолодшій дитині – менше півроку. Ось цей підвал, цей концентраційний табір у Ягідному, як і всі інші злочини Росії проти людей та людяності, ніколи державі-злу не пробачимо. І не лише ми", – сказав президент.

Зеленський підкреслив, що Кремлю не вдасться прикритися кріслом в Раді Безпеки ООН, газовими трубами чи чимось ще, законна і справедлива відповідальність за кожен скоєний на українській землі російський злочин обов'язково буде в трибуналі, в Міжнародному кримінальному суді, в українських судах.

Print Friendly, PDF & Email