Посол України в Туреччині Андрій Сибіга повідомив, що український консул відвідав у лікарні українських моряків з торгового судна, що затонуло в Чорнуму морі біля берегів Туреччини 7 грудня, передає ВВС Україна. За словами посла, стан українських моряків, врятованих після аварії судна поблизу турецького міста Самсун, задовільний.

«Стан задовільний, тримаються бадьоро, допомога надається. Вдячний турецьким рятувальникам - моряків врятовано після п'яти годин перебування у крижаній воді, справжнє диво», – написав Сибіга в Твіттер. 

За його словами, в лікарні міста Самсун наразі перебувають семеро українців: Шевчук Станіслав, Мільніченко Павло, Геращенко Олег, Ільченко Євгеній, Яценко Євген, Скачко Денис, Будко Тетяна.

Судно затонуло вранці в понеділок. 11 з членів екіпажу були українцями, четверо з них загинули внаслідок аварії. Для рятувальної операції турецька влада задіяла літак, два гелікоптери та два судна.

Відомо, що судно під прапором Панами йшло з порту Азов і відправило сигнал лиха, коли перебувало в 148 кілометрах від турецького міста Самсун. Як заявивли в українському Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій, судно перевозило вугілля. Там також додали, що порт Азов, звідки воно прямувало, часто використовується для незаконного вивезення вугілля з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини та інших країн.

Print Friendly, PDF & Email