Завтра, 1 листопада 2018 року, Конституційний суд України приступить до розгляду питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 69 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пунктів 14, 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Дані положення стосуються неможливості внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, а також купівля-продаж і відчуження іншим чином земель сільськогосподарського призначення (так званий мораторій на землю).

Нагадаємо, Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до розділу X« Перехідні положення »Земельного кодексу України» від 7 грудня 2017 року.  Документ на один рік продовжує термін дії мораторію на продаж або відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення.

«Реалізація Закону дозволить забезпечити формування належного нормативно-правового забезпечення функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення», — сказано в повідомленні.

Print Friendly, PDF & Email