Конгрес США розглядає близько десяти законодавчих ініціатив, спрямованих проти енергетичного сектора Росії і її експортних можливостей, щоб скоротити залежність Європи від російської нафти і газу. Про це повідомив високопоставлений представник федерального уряду, передає Голос Америки.

«Думаю, є близько десяти законопроектів, ключовим компонентом яких є російська енергетика», — заявив помічник держсекретаря з енергоресурсів Френк Феннон. Він також додав, що в даний момент не може коментувати конкретні елементи законів.

Першим на розгляді законодавців знаходиться рекомендаційна резолюція, в якій Конгрес висловлює неприйняття будівництва трубопроводу «Північний потік — 2», призначеного для доставки російського газу до Німеччини по дну Балтійського моря.

Рішення по цій резолюції може бути прийнято вже на цьому тижні, повідомляють інформовані джерела.

«Ми очікуємо, що Конгрес прийме рішення з цього питання і тиск на російський енергетичний сектор в результаті буде тільки зростати», — сказав Феннон. За його словами, «Північний потік — 2» є інструментом, за допомогою якого Російська держава хоче посилити залежність країн-імпортерів і чинити на них примусовий вплив.

За словами Френсіса Феннона, ключем до збереження енергетичної незалежності Європи є диверсифікація енергетики. У зв’язку з цим чиновник згадав про кілька проектів, спрямованих на досягнення цієї мети, а саме: будівництві сполучного газопроводу між Грецією і Болгарією, синхронізації електромереж країн Балтії з континентальною Європою і будівництво терміналу з прийому зрідженого природного газу в Хорватії.

Print Friendly, PDF & Email