Міністр оборони України Степан Полторак запевнив, що Київ не планує повертати контроль над окремими районами Донецької та Луганської області воєнним шляхом. При цьому він не виключає нових провокацій з боку РФ. Про це Полторак заявив у вівторок, 16 травня 2017 року, в Берліні, де міністр провів зустріч з німецькою колегою Урсулою фон дер Ляєн, інформує Deutsche Welle.
"Ми не розглядаємо питання вирішення проблеми захоплення території Донецька і Луганська силовим шляхом. Але кожен громадянин України (…) буде захищати кожен сантиметр своєї землі, якщо Росія ухвалить рішення щодо відкритої агресії", – наголосив Полторак.

Він додав, що порушення перемир'я та Мінських домовленостей – на совісті Росії, зокрема через постачання військової техніки бойовикам. "Ми переконані, що Донецьк і Луганськ – територія України", – сказав міністр.

При цьому, за інформацією Deutsche Welle, він анонсував низку важливих рішень уряду та Президента для повернення непідконтрольних регіонів, а також анексованого Криму, під юрисдикцію України. Конкретних кроків, утім, Полторак не назвав.

Окрім того, міністр оборони України генерал армії Степан Полторак заявив, що оборонне відомство України готове до співпраці з СММ ОБСЄ, повідомляє прес-служба Міноборони. Під час двостороннього діалогу також були підняті питання щодо удосконалення співпраці з СММ ОБСЄ щодо контролю за відведенням важкого озброєння від лінії зіткнення.

Print Friendly, PDF & Email