Китайська економіка має найбільш оптимістичний прогноз на 2023 рік, показало опитування понад 270 керівників вищої ланки у Китаї, Японії та Південній Кореї – країн, що є одними з найпотужніших економік Азії та світу і разом становлять близько 25% світового ВВП.

Після зниження заходів контролю над розповсюдженням COVID-19 у Китаї та відкриття кордонів очікується, що китайська економіка матиме найбільшу ймовірність досягнення швидкого чи помірного економічного зростання порівняно з економікою Японії та Південної Кореї згідно з спільним опитуванням.

Загалом 80% респондентів з Китаю, 63,9% з Японії та 44,8% з Південної Кореї вважають, що Китай досягне зростання у 2023 році, що набагато вище, ніж у тих, хто проголосував за Японію та Південну Корею, згідно з опитуванням, що показує, що КНР має найбільш оптимістичний прогноз.

Китайські топ-менеджери найбільш оптимістично налаштовані щодо відновлення економіки у 2023 році.

Щодо перспектив розвитку світової економіки у 2023 році, то понад 70% опитаних китайських керівників вищої ланки дотримуються оптимістичних поглядів, і лише 10,9% вважають, що світова економіка повільно чи швидко погіршуватиметься.

Для порівняння, близько 30% опитаних японських фірм очікують зростання світової економіки, тоді як понад 30% вважають, що у 2023 році світова економіка сповільниться.

Щодо економічного зростання у своїх країнах південнокорейські фірми також найменш оптимістичні, тоді як фірми з Китаю та Японії набагато оптимістичніші, показало опитування. Аналогічний результат було отримано і щодо того, як компанії очікують відновлення економіки рівня, що передував пандемії.

В опитуванні, яке проводилося з 12 по 21 грудня 2022 року, взяли участь 101 китайських, 96 південнокорейських та 74 японських топ-менеджерів.

Опитування проводилося тоді, коли відновлення світової економіки досягло критичної точки. У вівторок Світовий банк різко знизив прогноз зростання світової економіки до 1,7% з 3%, які він прогнозував лише півроку тому.

Економіка Південної Кореї, яка вважається барометром світової економіки, у 2022 році вперше за 14 років зіткнулася з дефіцитом торговельного балансу у розмірі рекордних 47,2 млрд доларів, згідно з даними Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики країни.

Китайські експерти заявили, що для подальшої економічної співпраці між Китаєм, Південною Кореєю та Японією, трьома найбільшими економіками Азії, які разом становлять близько 25% світового ВВП, політикам Південної Кореї та Японії слід обмежити своє політичне втручання. Бай Мінг, заступник директора Інституту дослідження міжнародного ринку при Китайській академії міжнародної торгівлі та економічного співробітництва, заявив в інтерв'ю, що для подальшого розширення економічних зв'язків між Китаєм та Південною Кореєю та Китаєм та Японією необхідно усунути негативний вплив політики.

"Китай не поступиться у питаннях свого суверенітету та інтересів розвитку, а наслідування Південної Кореї та Японії прикладу США накладе обмеження на економічне співробітництво" - сказав він.

Print Friendly, PDF & Email