Китай скоротив або відстрочив податки та адміністративні збори більш ніж на 3,7 трлн юанів ($525 млрд) у 2022 році на тлі зусиль уряду щодо стимулювання бізнесу та економічного зростання. Серед заходів щодо зниження податків, на рахунки платників податків було повернуто 2,3 трильйона юанів повернення кредитів з податку на додану вартість (ПДВ), що у 3,5 рази більше, ніж торік. Сума новознижених податків і зборів склала 789,6 млрд. юанів, а сума відстрочених платежів - 679,7 млрд. юанів.

Ці зусилля ефективно полегшили тягар податків та зборів для підприємств, їх податкові платежі та збори на 100 юанів операційного доходу знизилися на 5,3 відсотка, згідно з даними моніторингу 100 000 підприємств, проведеного податковими органами.

Тягар виробників обладнання знизився на 9,6 відсотка в порівнянні з торішнім рівнем.

Після проведення політики зниження податків прибуток від продажу підприємств збільшився на 1,1 відсотка порівняно з минулим роком, звернувши колишню тенденцію до зниження. У третьому кварталі він збільшився на 3,4 відсотка, продовжуючи тенденцію відновлення.

«Дії також надали імпульсу розвитку підприємств. Інвестиції підприємств у купівлю обладнання зросли на 4,9 відсотка в річному обчисленні за цей період, що на 1,0 процентного пункту вище, ніж у першому півріччі», - заявив заступник начальника Державного податкового управління Ван Дао.

За його словами інвестиції виробників обладнання в цю сферу зросли на 9,8 відсотка.

Представник Національного бюро статистики (НБС) заявив на прес-конференції, що сектор виробництва обладнання відіграв явну допоміжну роль у відновленні економіки країни.

У жовтні додана вартість сектора виробництва обладнання зросла на 9,2% у річному обчисленні, що набагато швидше, ніж загальне 5-відсоткове зростання доданої вартості промислових підприємств вище за встановлену шкалу цього місяця.

За даними НБС, загальна додана вартість промислових підприємств вище за встановлений рівень зросла на 4,0 відсотка в річному обчисленні за перші 10 місяців, що на 0,1 відсоткового пункту швидше, ніж за перші дев'ять місяців.

Додана вартість передового виробництва зросла на 8,7% у річному обчисленні, що на 0,2 процентних пункти швидше, ніж за перші дев'ять місяців.

Print Friendly, PDF & Email