Китай запустив у космос супутник Beijing-3B за допомогою ракети-носія Long March 2D («Великий похід 2D»). Ракета-носій вивела на орбіту супутник дистанційного зондування Землі, встановивши новий національний рекорд кількості успішних послідовних запусків. Запуск став 434-м польотом ракети «Великий похід» та 29-ю космічною місією Китаю цього року.

Про це повідомляє Китайська корпорація аерокосмічної науки та технологій (CASC).

Ракета стартувала об 11:01 із космодрому Тайюань у провінції Шаньсі, а потім вивела на задану орбіту високопродуктивний оптичний супутник дистанційного зондування Beijing 3B.

За словами представників компанії, супутник Beijing 3B є маневреним і надійним, він робить зображення високої чіткості та призначений для отримання великої кількості даних дистанційного зондування з високою роздільною здатністю.

Він використовуватиметься переважно для надання послуг дистанційного зондування у сфері управління земельними ресурсами, обстеження сільськогосподарських ресурсів та моніторингу довкілля.

Long March 2D, яка спроектована і побудована Шанхайською академією космічних технологій (SAST), є ракетою на рідкому паливі зі стартовою тягою 300 метричних тонн. Вона здатна виводити корисні навантаження загальною масою 1,2 тонни на сонячно-синхронну орбіту висотою 700 кілометрів.

«Великий похід 2D» здійснив свій перший політ 9 серпня 1992 року. Цього літа ракета-носій відзначила свій 30-річний ювілей.

Print Friendly, PDF & Email