Перехід китайських стратегій щодо COVID загалом пройшов гладко: епідемія оперативно досягла свого піку, а повернення до нормального життя відбулося швидше, ніж очікувалося, заявив віце-прем'єр Китаю Лю Хе на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) на швейцарському курорті Давос у вівторок на питання щодо епідемічної ситуації в Китаї.

Щорічні збори ВЕФ 2023 року, також відомі як «Давоський форум», стартували в понеділок, повернувшись до офлайн-формату вперше з того часу, як три роки тому вибухнула пандемія COVID-19. Лю поділилася характеристиками епідемічної ситуації в Китаї після того, як 8 грудня 2022 року країна перейшла від комплексної політики нульового рівня COVID до лікування тяжких захворювань, а потім ще більше знизила рівень управління COVID-19 з класу A до класу B і повністю відкрила свої межі у січні 2023 року.

За словами Лю, перехід стратегії COVID загалом пройшов гладко. Після періоду сплеску інфекцій більшість людей повернулися до нормального життя. За словами Лю, епідемія досягла свого піку відносно швидко, і повернення до нормального життя також сталося швидко, що в певному сенсі перевершило всі очікування.

Лю також згадав, що виробництво та життя в Китаї нещодавно повернулися до нормального рівня, і всі види споживання, такі як послуги громадського харчування та індустрія туризму почали відновлюватися.

За словами Лю, кількість китайських мандрівників, як очікується, досягне 5 мільярдів під час весни, що вказує на повне відновлення нормального життя.

Щодо подорожей до Китаю, люди з-за кордону можуть вільно подорожувати до Китаю, якщо вони можуть надати негативні результати тесту на нуклеїнові кислоти, отримані протягом 48 годин після прибуття. Крім того, мандрівники, які в'їжджають і виїжджають, можуть вільно подорожувати без карантину, зазначив Лю.

Шанхай, один із найпопулярніших напрямків у Китаї для закордонних мандрівників, у вівторок оголосив про закінчення піку інфекцій.

Шанхайська робоча група з профілактики та боротьби з епідеміями оголосила на зустрічі у вівторок, що місто пройшло пік інфекцій цього раунду спалахів на основі всебічного судження. Інтенсивність передачі ковід у спільнотах значно знизилася, а тенденція епідемії стабілізувалася та покращилася, при цьому ситуація залишається на низькому епідемічному рівні.

Під час зустрічі місцева влада заявила, що оскільки робота з профілактики та контролю епідемії вийшла на новий етап, основну увагу слід приділити запобіганню важких випадків та оптимізації ієрархічної діагностики та лікування.

Print Friendly, PDF & Email