Китай працює над пакетом підтримки своєї напівпровідникової промисловості на суму понад 1 трлн юанів (144 млрд доларів), що є важливим історичним кроком на шляху до самозабезпечення чіпами, спрямованим на протидію США у спробі уповільнення їхнього технологічного прогресу.

Джерела повідомляють, що Пекін планує розгорнути один із своїх найбільших пакетів фіскальних стимулів, що виділяються протягом 5 років, переважно у вигляді субсидій і податкових пільг для підтримки виробництва напівпровідників та дослідницької діяльності в країні.

Це сигналізує, як і очікували аналітики, про пряміший підхід Китаю до формування майбутнього галузі, яка стала геополітичною гарячою точкою через різке зростання попиту на чіпи і яку Пекін вважає наріжним каменем своєї технологічної потужності.

План може бути реалізований вже в першому кварталі наступного року.

За словами джерел, більшу частину фінансової допомоги буде використано для субсидування закупівель китайського напівпровідникового обладнання фірмами КНР, в основному заводами з виробництва напівпровідників.

За словами джерел, такі компанії матимуть право на 20-відсоткову субсидію на вартість покупок.

План фіскальної підтримки був ухвалений після того, як у жовтні Міністерство торгівлі США прийняло широкий набір правил, які можуть заборонити дослідницьким лабораторіям і комерційним центрам обробки даних доступ до передових чіпів штучного інтелекту, серед інших обмежень.

Джерела повідомили, що за допомогою пакету стимулів Пекін має намір посилити підтримку китайських виробників чіпів у будівництві, розширенні чи модернізації вітчизняних потужностей з виробництва, збирання, упаковки, а також досліджень і розробок.

Останній план Пекіна також включає пільгову податкову політику напівпровідникової промисловості країни.

Акції китайських виробників чіпів підскочили на початку торгів у середу після новин про пакет.

Акції деяких китайських чіпів у Гонконгу також різко зросли у вівторок після повідомлення Reuters.

Досягнення самостійності в технологіях посідало чільне місце у повному звіті про роботу голови Сі Цзіньпіна на з'їзді Комуністичної партії Китаю у жовтні.

За словами аналітиків, заклик Сі до Китаю «виграти битву» в основних технологіях може сигналізувати про перегляд підходу Пекіна до розвитку своєї технологічної галузі зі збільшенням державних витрат та інтервенцій для протидії тиску США.

Print Friendly, PDF & Email