Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин виїхав з Пекіна після розмови та вечері з китайським президентом Сі Цзіньпіном. Кім провів в китайській столиці трохи більше дня і був на шляху до Пхеньяна о 2 годині дня в середу за місцевим часом, повідомляє Bloomberg з посиланням на південнокорейські ЗМІ. 

Кім розмовляв зі своїм китайським колегою протягом усього лише години у вівторок вночі, обговорюючи шляхи зміцнення своїх зв'язків і розробляючи стратегію для потенційного саміту Кіма і Трампа щодо стримування ядерних амбіцій Пхеньяну, повідомили чиновники знайомі з переходом переговорів.

Існує вірогідність, що Кім Чен Ин прагне використати свої відносини з Сі Цзіньпіном, якого Трамп звинуватив у слабому тиску на Північну Корею, щоб змусити США піти на поступки в ядерних переговорах. Лідер Північної Кореї заявив у своєму новорічному зверненні, що він може взяти «новий шлях» у переговорах, якщо Трамп не послабить торгівельні, туристичні та інвестиційні обмеження. 

Паралельно  з візитом північнокорейського політика в КНР проходили амеркансько-китайські торговельні переговори. 

Нагадаємо, шо Кім Чен Ин разом з дружиною прибув до Пекіну 7 січня. Це була вже четверта зустіч лідерів КНДР та Китаю за останній рік. 

Print Friendly, PDF & Email