У січні 2019 року Катар виходить з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Про це на прес-конференції  оголосив у Досі держміністр з питань енергетики Катару Саад бен Шаріда аль-Каабі. Тези з його виступу наводяться на офіційній сторінці в Twitter державної нафтової компанії країни Qatar Petroleum.

«Катар вирішив вийти з членства в ОПЕК з кінця січня 2019 року», - заявив глава відомства. Він також додав, що керівництво ОПЕК було повідомлено про це в понеділок вранці. За  словами аль-Кааб, рішення про вихід з ОПЕК відображає бажання Катару сконцентрувати свої зусилля на збільшенні видобутку природного газу з 77 млн ​​тон зрідженого газу в рік до 110 млн тон в майбутні роки.

«Здійснення нашої амбітної стратегії зростання, безумовно, вимагає сконцентрованих зусиль і цілеспрямованого прагнення до збереження і посилення позицій Катару як провідного виробника природного газу», - заявив міністр. 

«Катар гордий своєю міжнародної роллю на передовому краї виробників приміського газу і в якості найбільшого експортера зрідженого природного газу - найчистішого викопного палива, що зробило економіку Катару сильною і стійкою», - сказав аль-Каабі.

Print Friendly, PDF & Email