Порушення прав людини в окупованому Криму є основним аргументом для тиску на Росію дипломатичним шляхом з метою подальшої деокупації Криму.

Про це в понеділок на брифінгу в «Укрінформі» сказав глава правозахисної організації «Правозахисний рух Криму» Енвер Кадиров.

«Саме порушення прав людини (в Криму — ред.) є основним аргументом, щоб довести правоту України і використовувати її в подальшому дипломатичному тиску на Росію, для того, щоб вона відступила від тих позицій, яких сьогодні вперто дотримується», — говорить Кадиров.

За його словами, в своїх відносинах з Україною Росія використовує класичний прийом доведення ситуації до критичної з метою спровокувати збройний опір.

«Росія використовує класичний прийом, який в політології та міжнародному праві називається «балансуванням на межі» і доведенням ситуації до критичної, коли одна зі сторін не може витримати тиску і відступає, і інша сторона отримує односторонні переваги», — розповів Кадиров.

В даному разі, вважає він, Росія довела ситуацію до стану збройного конфлікту і постійних провокацій України з метою «викликати відповідь на ці провокації збройним опором і таким чином повернути ситуацію на свою користь».

Як зазначив правозахисник, Організація Об’єднаних Націй, створена в результаті Другої світової війни, ставить за мету не допустити перетворення конфлікту між Росією і Україною на повномасштабну війну, в ході якої може бути використана ядерна зброя.

«Друга світова війна була найбільш кровопролитна, після неї було створено ядерну зброю, тому третя світова війна могла б покласти край людству і її ні в якому разі не можна допустити. ООН повинна сприяти тому, щоб її не допустити. Локальні конфлікти не повинні переростати в масштабні війни, тому можливі тільки дипломатичні рішення», — вважає Кадиров.

Саме з цією метою, зазначив він, протягом трьох років правозахисники доводять в міжнародних судах всі факти порушення прав людини в Криму, щоб використовувати цей аргумент в «не визнанні Криму в складі РФ» і в подальшій боротьбі проти російської агресії в українському Криму.

Print Friendly, PDF & Email