Після грузинської, литовської та польської ери у новітній Україні, схоже, настає ера японська. Отже, Кабміном прийняте рішення про залучення на цей раз радників з країни сонця що сходить. Працюватимуть японські спеціалісти у сфері аналізу кредитних портфелів державних банків. Міністерством фінансів було запропоновано урядові укласти меморандум про співпрацю між Ощадбанком, Укрексімбанком, Укргазбанком та японською стороною.

"Ми залучаємо японських радників без витрат державних коштів, щоб вони проаналізували портфелі держбанків щодо непрацюючих кредитів. Це дуже велика проблема і японський уряд нам допомагає", - заявив міністр фінансів Олександр Данилюк обговорюючи це питання.

Прем'єр Володимир Гройсман та інші члени уряду одностайно погодились з пропозицією. Проте, залучення японських радників не є суто українським ноу-хау. До послуг останніх у 70-80 роки XX сторіччя неодноразово звертались латиноамериканські диктаторські режими, а Перу тривалий термін навіть очолював диктатор японського походження Альберто Фухіморі. Останній, доречі, увійшов у історію через масштабні порушення громадських прав та створення ескадронів смерті задля фізичного знищення політичних опонентів.

Print Friendly, PDF & Email