Уряд затвердив проект постанови "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України". У ньому йдеться про порядок проведення перевірок підприємств інспекторами праці.

"Мета акту - забезпечення виконання положень статті 259 КЗпП України, Конвенції МОП №81" Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі ", а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці", заявляють у Мінсоцполітики.

Згідно із постановою, роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз'яснювальних кампаній про найбільш ефективні способи дотримання норм законодавства про працю, захисту і відновлення трудових прав працівників та проводити "аудит" трудового законодавства. Заходи щодо роботодавця планується застосовувати лише у разі, якщо той відмовляється усувати порушення законодавства про працю.

Водночас, постанова визначає механізм виявлення неоформлених працівників. Як заявляють чиновники, це є черговим кроком уряду в боротьбі за легалізацію доходів громадян і недобросовісних підприємців.

Print Friendly, PDF & Email