Після вторгнення РФ в Україну адміністрація колишнього прем'єра Маріо Драгі запровадила заходи, які давали змогу надавати зброю Києву без отримання дозволу від кожної з партій у парламенті.

Правлячі праві партії Італії відкликали поправку, яка дає змогу уряду продовжувати надавати Україні зброю у 2023 році. Про це у вівторок, 29 листопада, пише Reuters із посиланням на джерело в італійському парламенті.

Перед цим опозиція закликала ухвалити окремий указ із цього питання.

Після вторгнення Росії в Україну адміністрація колишнього прем'єр-міністра Маріо Драгі запровадила заходи, які дали змогу відправляти зброю до Києва без дозволу парламенту на кожну партію.

Термін дії цієї домовленості закінчується наприкінці року, і коаліція, яка підтримує прем'єр-міністра Джорджію Мелоні, спочатку намагалася продовжити її до 31 грудня 2023 року, внісши поправки до постанови уряду.

Проте основна опозиційна група - лівоцентристська Демократична партія - поскаржилася, що указ не має прямого відношення до України, та звинуватила уряд у порушенні парламентських правил.

У відповідь міністр у справах парламентських зв'язків Лука Кіріані заявив, що уряд розгляне можливість продовжити дію цього рішення за допомогою окремого указу, забезпечивши при цьому якнайшвидше схвалення.

Підтримка України була спірною темою у правлячій коаліції, до якої входять партії "Брати Італії" Мелоні, "Ліга" Маттео Сальвіні та "Форца Італія" Сільвіо Берлусконі.

Мелоні є стійким прихильником України, тоді як її союзники Сальвіні та Берлусконі були двозначними через свої зв'язки з Росією та президентом Володимиром Путіним.

Print Friendly, PDF & Email