Українські військові на Харківщині прорвали лінії окупантів на глибину до 70 кілометрів. Очікується, що ЗСУ можуть повністю звільнити Ізюм вже за 48 годин. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

«Українські війська звільнили понад 3000 квадратних кілометрів території за останні п’ять днів з 6 вересня — це більше території, ніж російські війська захопили у всіх своїх операціях із квітня», — йдеться у повідомленні.

Військові аналітики зазначають, що український контрнаступ у Харківській області руйнує вісь російського спрямування на північний Донбас.

Повідомляється, що війська РФ не проводять контрольоване виведення своєї армії і поспішно біжать із південно-східної Харківської області, щоб уникнути оточення навколо Ізюму.

«Раніше російські війська послаблювали Північну вісь Донбасу, передислокуючи підрозділи з цього району на південь України, ускладнюючи зусилля щодо уповільнення українського наступу або, як мінімум, розгортання прикриття для відступу», — зазначають у ISW.

Водночас українські успіхи не обмежуються лише районом Ізюма.

Українські війська визволили Великий Бурлук 10 вересня. Передбачається, що це дозволить розмістити сили України за 15 кілометрів від міжнародного кордону.

«Українські війська, найімовірніше, звільнять саме місто Ізюм у найближчі 48 годин, якщо вони цього ще не зробили. Звільнення Ізюму стане найзначнішим українським військовим досягненням з моменту перемоги у битві за Київ у березні. Це усунуло б російський наступ на північному заході Донецької області вздовж автомагістралі E40, яку російські військові намагалися використати для обгону українських позицій вздовж лінії Слов’янськ – Краматорськ», – йдеться у повідомленні.

Успішне оточення росіян, які тікають з Ізюма, призведе до знищення чи захоплення значних сил окупантів та посилить проблеми армії РФ та морального духу.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email