Військові експерти зазначають, що жодне з цих угруповань не однорідне за своїм складом.
В Інституті вивчення війни (ISW) виділили шість основних географічних угруповань російських військ та інших підконтрольних Росії сил — ПВК та «ЛДНР».

Зазначається, що на північному сході Харківської області воюють «щонайменше частково» війська Західного військового округу. Військ для великого наступу тут недостатньо.

На лінії Ізюм-Слов’янськ зосереджено переважно «добровольчі» батальйони (збиті вже після початку повномасштабного вторгнення), а також деякі частини Східного військового округу. Як вважають військові аналітики, оскільки «добровольчі» батальйони слабо навчені і в основному не дотягують до штатної чисельності, цей напрямок для російського командування не є пріоритетним.

На ділянці Сіверськ-Лисичанськ воюють частини Центрального військового округу, доповнені деякими частинами самопроголошених «республік». Командувачем цього об’єднання ISW називає командувача військ ЦВО генерал-полковника Олександра Лапіна. На цій ділянці оголошена російським командуванням «оперативна пауза» закінчилася, війська відновили спроби наступу.

У районі Бахмута зосереджені «ПВК Вагнера», а також окремі частини Західного військового округу та «ЛНР». Бійці «Вагнера» ​​брали участь у більшості недавніх захоплень на цій ділянці, зокрема у взятті Вуглегірської ТЕС. Штаб «Вагнера» ​​розміщується в Попасній за 40 км на північний схід від Бахмута, саме цей об’єкт зазнав обстрілів з HIMARS у неділю.

На напрямку Авдіївка-Донецьк воюють частини «ДНР».

Що стосується півдня, то тут найбільш неоднорідне угруповання.

Зазначається, що основу російських військ у Запорізькій та Херсонській областях спочатку складали частини Південного та військового округу. Але в очікуванні українського контрнаступу сюди перекинули частини Східного військового округу, повітрянодесантних військ та Росгвардії.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email