Новий наступ РФ на Україну з Білорусі найімовірніший наприкінці 2023 року. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 19 січня.

Зазначається, що високопосадовці Кремля продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом, і така діяльність може створювати умови для нового нападу РФ з території Білорусі, "хоч не обов'язково і не найближчими тижнями".

"Найнебезпечніший сценарій нападу Росії на Україну з Білорусі на початку 2023 року видається менш ймовірним, враховуючи поточну військову активність Росії. Новий план атаки з Білорусі наприкінці 2023 року видається більш вірогідним", - наголосили експерти.

Російські сили, дислоковані у Білорусі, проходять навчальну ротацію та передислокацію для бойових дій на сході України.

"Немає ознак того, що російські сили в Білорусі мають структури управління і контролю, необхідні для нападу на Україну взимку або навесні 2023 року", - зазначили аналітики.

Таким чином, ISW скоригував прогноз ймовірного вторгнення РФ в Україну з Білорусі на кінець 2023 року.

"Це не просто перенесення термінів дії попереднього плану. Це абсолютно новий сценарій з огляду на те, що це може відбутися в інших обставинах", - йдеться у звіті.

На думку аналітиків, на той час Росія завершить цикл осіннього призову 2022 року і перебуватиме в циклі весняного 2023 року, а до осені 2023 року цілком можливо завершить один або кілька додаткових призовів до запасу.

Відстрочений термін цього плану дій може дозволити РФ достатньо підготувати військову промисловість для відновлення вторгнення з Білорусі, підсумували в Інституті.

Print Friendly, PDF & Email