Іноземні резерви Китаю становили $3,052 трлн, збільшившись на $23,5 млрд порівняно з початком осені. Експерти заявили, що показник знаходиться у межах очікувань. Китай став восьмим за величиною валютним ринком у світі.

Завдяки сукупному впливу таких факторів, як конвертація обмінних курсів та зміни цін на активи, обсяг валютних резервів продовжив зростання.

У той час як глобальний економічний спад та інфляційний тиск зберігаються, а великі розвинені країни продовжують посилювати грошово-кредитну політику, влада КНР зазначає, що економіка Китаю має сильну стійкість і значний потенціал для зростання.

"Існує широкий простір для маневру, і довгострокові позитивні фундаментальні показники не зміняться", - заявили в Державній адміністрації іноземної валюти (SAFE), зазначивши, що регулятор продовжить підтримувати загальну стабільність валютних резервів країни.

"Незважаючи на глобальну невизначеність, валютні резерви Китаю залишаються стабільними, що відповідає очікуванням", - кажуть експерти.

"Збільшення валютних резервів у жовтні було відносно невеликим, що знаходиться в помірному діапазоні валютних резервів Китаю", - заявив Дон Ден, директор Інституту фінансів і цінних паперів Уханьського університету науки і технологій.

"Поточні валютні резерви є оптимістичним сигналом для зовнішньоторговельних компаній Китаю та відновлення економіки країни. Збільшуючи валютні резерви і розширюючи пропозицію валюти, ми збільшуємо ліквідність для реальної економіки Китаю", - підкреслив Ден.

Стійкість валютних резервів Китаю значно зросла за останнє десятиліття, за даними SAFE.

У 2021 році обсяг операцій на валютному ринку Китаю досяг 36,9 трильйона доларів, що втричі більше, ніж у 2012 році. Китай став восьмим за величиною валютним ринком у світі, на якому можна торгувати більш як 40 валютами.

Print Friendly, PDF & Email