Національний банк України ще не приймав рішення про введення нової банкноти номіналом 1000 гривень. Про це повідомила прес-служба НБУ на своїй Facebook-сторінці, де регулятор пояснює, що у ЗМІ поширюється інформацію про те, що надрукована банкнота номіналом 1000 гривень:

«Зважаючи на поширення у ЗМІ інформації про те, що надрукована банкнота номіналом 1 000 гривень, вважаємо необхідним роз’яснити наступне. Національний банк України постійно працює над питаннями оптимізації номінального ряду банкнот, уважно вивчає потреби суспільства та економіки щодо достатності тих чи інших грошових знаків. Це питання залежить від багатьох чинників, таких як розмір грошових доходів населення, рівень споживчих цін, ступінь використання в обігу наявної банкноти найвищого номіналу, рівень розвитку безготівкових розрахунків тощо.

Проте інформація про банкноти України нових зразків до офіційного повідомлення Національного банку України про них є державною таємницею. Тож лише після рішення Правління Національного банку України про введення в обіг банкнот України нових зразків, Національний банк відповідно до законодавства офіційно повідомлятиме про це. Наголошуємо, що Національний банк України завжди завчасно інформує про прийняте Правлінням НБУ рішення стосовно введення в обіг банкнот нових зразків та публічно презентує громадськості їх дизайн і систему захисту.»

Print Friendly, PDF & Email