Уряд Індії доручив нафтопереробним заводам дотримуватися цінового ліміту на російську нафту, встановлений Великою сімкою. Про це 1 вересня повідомило агентство Bloomberg.

Зазначається, що зацікавленість дешевою нафтою РФ може закінчитися, оскільки традиційні постачальники Нью-Делі на Близькому Сході повертаються з привабливими умовами.

"Наша залежність від російської нафти різко знизиться. Цінова рентабельність країн Перської затоки зараз набагато привабливіша", - заявив міністр нафти і природного газу Індії Хардіп Сінгх Пурі.

Споживання країною російської нафти різко зросло після вторгнення РФ в Україну, потіснивши з перших місць Саудівську Аравію та Ірак.

Однак зростання цін скоротило дисконт на російську нафту і обмежило привабливість спотових закупівель, унаслідок чого інші джерела, деякі з яких мають строкові контракти, знову стали привабливими.

За даними компанії Kpler, у серпні імпорт із Росії продовжив тримісячне падіння і склав 1,57 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником із січня, хоча Москва все ще залишається головним постачальником для Нью-Делі.

"Я дуже ясно висловився. Сьогодні ми перебуваємо на ринку і будемо купувати у кого завгодно", - наголосив Пурі.

Як відомо, Індія задовольняє понад 86% свого попиту на нафту шляхом імпорту, що робить її економіку дуже вразливою до цін на сировину.

Print Friendly, PDF & Email