За 8 місяців вторгнення росія змінила вже більш ніж 10 генералів за "правал спєцопєрації", кинула всі наявні ресурси на війну з Україною, та все одно це їм не допомагає. Учора вони заявили про відвід військ з Херсону на лівий берег Дніпра. Розберемося, що за цим стоїть та чого чекати далі.

 

Перше.

Ніяких жестів доброї волі росіяни не роблять самостійно. Все це відбувається завдяки нашим героям з ЗСУ, їх подвигам і втратам. Планомірна робота з перешкоджання логістики росіян, їх втрати та знищені склади, накопичення наших військ на цьому напрямі принесли свої перші результати.

Та говорити про звільнений Херсон, поки там немає нашого прапору, ще рано. Рішення про відведення російських військ на лівий берег Дніпра росіяни ухвалили й озвучили. Та поки що їх війська ще утримують зайняті позиції. Відхід військ, тим паче з огляду на місцевість степу Херсонської області, – це досить непроста операція. ЗСУ ускладнюють для російської армії цей маневр і завдадуть їм максимальної шкоди. Адже основні маршрути зрозумілі, дороги прострілюються, маневр росіян скований, відійти без втрат на нові позиції їм не вдасться.

З іншого боку, українська розвідка та військові стримано оцінюють ситуацію в контексті, що потік окупантів на лівий берег Дніпра може бути обманним маневром, чи росіяни готують чергову пастку, чи провокацію. Аналітики ISW вважають, що це результат успішного контрнаступу наших військових, і Пентагон також підтверджує відхід росіян із Херсона. Та все ж чекатимемо офіційної інформації від Генштабу ЗСУ та український флаг у місті.

 

Друге.

Російська пропаганда вже всіма силами намагається зменшити свій репутаційний розгром і пояснити це рішення електорату. Ви тільки вдумайтеся: вони заявляли про евакуацію Херсону, мародерили з регіону все, що могли, нібито рятуючи населення та спадщину від кровопролитних оборонних боїв, а потім кажуть, що здають місто без бою та виводять своє 30-тисячне військо. Навіть у своїй промові про здачу Херсону російські генерали заявили, що всі атаки ЗСУ вже довго відбивають успішно, втрати нібито 7 до 1, а у фіналі, що Херсон таки треба залишити. Це просто черговий шедевр від росіян…

Варто зазначити, що це єдиний обласний центр, який рф вдалося захопити та тим паче заявити про його анексію «Навєкі з росієй». Це ще раз підкреслює подвиг оборони Маріуполя з кількома тисячами захисників, які були оточені на 4-й день вторгнення та протрималися проти всієї російської армади 3 місяці.

 

Третє

  • Що далі? За підрахунками західних аналітиків, ЗСУ звільнять 4600 км2 території Херсона та області. Але процес може затягнутися на тижні. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
  • Крім того, існує вірогідність, що росіяни планують підірвати Каховську дамбу, коли українська армія зайде в Херсон. Або, за словами командира підрозділу, «Птахи Мадяра» будуть обстрілювати місто з нових позицій на лівому березі.
  • Делегацію росіян на G20 представлятиме лавров, та, можливо, путін візьме участь у відеоформаті. Висока вірогідність, що Херсон спробують видати як черговий жест доброї волі та готовність росіян до переговорів. Подивимося, хто з країн буде грати на руку кремля та схиляти Україну до перемовин. Ми маємо пам’ятати, що росія завжди бреше і повертається з новою силою. Пророчі слова Джохара Дудаєва тому приклад. Іншого виходу, як повернути собі своє і вигнати ворога з нашої землі, ми не маємо.
  • Залякування ядеркою та вторгенням з Білорусі продовжаться. Корисні ідіоти, кремлівські агенти та ІПСО також нікуди не зникнуть. Треба бути морально до цього готовими.
  • З 8 листопада, відповідно до доручення путіна, у росії почнуться командно-штабні навчання з цивільної та територіальної оборони. Можливо, кремль вже починає готуватися до вірогідних бунтів на росії. Це лише питання часу.
  • Також висока ймовірність повторення масованих обстрілів армії рф цивільних об’єктів в Україні. Росія - країна-терорист та дієва у боротьбі тільки з мирним населенням й інфраструктурою. Для війни з іншою армією у них є жести доброї волі, відходи та перегрупування. Тож з намірами замаскувати свій програш та відволікти увагу росіян – від рф треба очікувати чергових терористичних актів.

Очевидно, що ми знаходимося в періоді ескалації цієї війни. І, на жаль, до миру нам ще далеко. Ми маємо усвідомлювати це та робити все для перемоги України. Нас чекає дуже непроста зима та ситуація в усіх аспектах життя. Та ми маємо бути готовими до всього, боротися за свободу й вірити в краще життя. Все це обов’язково буде. Нову Україну будує кожен з нас.

Олександр Казмиришин

Print Friendly, PDF & Email