Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш висловив стурбованість у зв’язку з ескалацією напруги між РФ і Україною і закликав поважати суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву розповсюджену ООН.

«Генеральний секретар глибоко стурбований інцидентом 25 листопада поблизу Кримського півострова в Чорному морі на підходах до Керченської протоки, який стався за участю українських і російських судів», — наголошується в документі.

Глава ООН закликав «обидві сторони демонструвати максимальну стриманість і негайно вжити заходів для вирішення цього інциденту», а також до зменшення напруженості шляхом застосування мирних засобів відповідно до Статуту ООН. Він підкреслив важливість уникнення подальшої ескалації у стосункас України і РФ.

Гутерреш наголосив на необхідності «повністю поважати права і обов’язки всіх зацікавлених сторін», закріплених міжнародними документами.

«Суверенітет і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, згідно з відповідними резолюціями Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки, також повинні повністю поважатися», — підкреслив генеральний секретар ООН.

Нагадаємо, що президент Естонії в своєму Твіттері назвала дії Росії війною в Європі і закликала міжнародне співтовариство об’єднатись та перестати мовчки споглядати ситуацію.

Print Friendly, PDF & Email