Польські прикордонники затримали на кордоні з Україною 25-річного громадянина Австрії, який воював на Донбасі, повідомляє "Польське радіо".

25-літнього Бенджаміна Фішера було затримано в ніч проти суботи, 29 квітня 2017 року на території контрольно-пропускного пункту в Дорогуську (на українському боці – Ягодин), коли він намагався виїхати з Польщі. Суд у польському місті Люблін ухвалив передати затриманого Австрії, оскільки він громадянин цієї країни. Прокуратура Австрії звинувачує Фішера у скоєнні воєнних злочинів та вживанні наркотиків.

Раніше представник австрійської прокуратури міста Вінер-Нойштадт заявив, що затриманий австрієць воював на Донбасі на українському боці і міг скоїти воєнні злочини під час боїв за аеропорт Донецька. Утім, на якій стороні воював австрієць, на суді не повідомлялося.

Наразі на затриманого австрійця чекає екстрадиція до Австрії. Прокуратура Вінер-Нойштадта підозрює затриманого у вбивствах супротивників українських військових на Донбасі - "ворожих солдатів, які здалися", а також цивільних. Речник прокуратури Еріх Габіцль уточнив, що злочини могли бути скоєні під час бойових дій за Донецький аеропорт. У міністерстві внутрішніх справ Австрії APA підтвердили, що затриманого підозрюють у "воєнних злочинах проти осіб".

Як повідомив речник Надбужанського відділення польської прикордонної служби підпоручик Даріуш Сєнніцький, затримання стало можливим завдяки посиленню контролю на зовнішньому кордоні ЄС - від 7 квітня кожен подорожній, який в’їжджає на територію Шенгенської зони або виїжджає звідти, перевіряється в місцевих і європейських базах даних.

Print Friendly, PDF & Email