Уряд України пропонує експертному середовищу та представникам сфери ІТ разом напрацювати комплексні правила розвитку ІТ-сектору на найближчі 5-10 років, а також сформувати можливості для якісної освіти та підготовки кадрів для ІТ. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками ІТ-сфери.

Звертаючись до представників ІТ-галузі, Володимир Гройсман зазначив, що ІТ – це не просто ще один напрямок роботи. Сьогодні Україні потрібно подолати цифрову дискримінацію, а отже, дати потужний стимул для залучення нових технологій у сферу освіти, медицини, розвиток електронних послуг, яких вже є 118, а буде ще +50 цього року.

«І тут перед нами стоять два фундаментальні питання, відповідь на які треба дати разом. Перше: створення сталих правил розвитку ІТ-сектору. Треба визначити на 5 чи 10 років нормальні регуляції та податкову базу – аби інвестиції в ІТ-сектор були захищені. І друге питання – освіта та підготовка кадрів, введення їх в реальний сектор економіки України, – сказав Володимир Гройсман. – Оце два глобальні завдання. Вони дадуть можливість швидкого зростання в секторі і в економіці в цілому».

За експертною оцінкою, обсяг експорту телекомунікаційних та ІТ-послуг з України минулого року перевищив 2 млрд дол., а кількість зайнятих у цій сфері перевищує 160 тис. людей. Найближчими роками доля ІТ може зрости до 6-8% ВВП з нинішніх 4%.

Print Friendly, PDF & Email