Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, навіщо його уряд бере нові кредити. За словами глави Кабміну, з економікою в країні все в порядку. Просто гроші потрібні на погашення старих боргів.

«Економіка України зростає 11 кварталів поспіль, і зараз є збалансованою з огляду на потреби країни і забезпечення подальшого зростання. Однак державі все ще потрібна зовнішня підтримка, щоб перевести кредит і пройти пікові роки виплат по минулим боргам, зробленим протягом 2008-2013 років», — заявив Гройсман в ефірі телеканалу «ВІТА», повідомляють в прес-службі КМУ.

За його словами, піковими роками виплат стане період 2019-2021 років.

«Ми пам’ятаємо 90-ті роки: банкрутство країни, галопуюча інфляція. Цього допустити знову не можна», — додав прем’єр.

Станом на вересень 2018 року, Україна вже виконала більшість своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Про це 6 вересня заявила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова під час зустрічі з представниками місії Фонду.

Тим часом в Міжнародному валютному фонді оцінили перспективи України з нагоди запуску нової програми Stand-by. Питання буде вирішене найближчим часом. Київ може розраховувати на перший транш вже в цьому році.

 

Print Friendly, PDF & Email