Економічна криза та борговий зашморг – провідні економісти країни написали відкритого листа. Експерти стурбовані, що скоро гривня суттєво впаде, а українці зубожіють ще більше. Мовляв, Україна стоїть перед економічною кризою. А все через те, що ми до 2020 року маємо виплатити 10 мільярдів доларів боргу. Але цих грошей ми не маємо, тому вся надія на транші від МВФ. Восени Україна сподівається отримати 2 мільярди доларів.

«Валютний фонд сам дасть певну кількість грошей за кращих умов. Нам важливо співпрацювати з Міжнародним валютним фондом для того, щоб інші міжнародні інституції, такі як Європейський Союз, Світовий банк тощо, теж давали якісь кошти», – заявив голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош.

 

Звільнення Олександра Данилюка може похитнути довіру МВФ. Директор Центру Бендукідзе Володимир Федоришин вважає, що Україна знову опинилася в ситуації, яка була в 2013 році, коли українці чекали на девальвацію, на фінансову кризу.

Тому найефективніший спосіб, впевнені експерти, не потрапити в економічну яму – це отримати гроші від МВФ. А для цього потрібно виконати вимоги Фонду. І хоч головну – створити Антикорупційний суд – почали втілювати, проте залишається ще один болючий крок – суттєве підвищення цін на тарифи.

Print Friendly, PDF & Email