Екс-президент СРСР Михайло Горбачов останніми місяцями перед смертю був вражений повномасштабним вторгненням РФ в Україну. А протягом кількох років він перебував у пригніченому психологічному стані через погіршення відносин між Москвою та Києвом. Про це пише Reuters з посиланням на перекладача Горбачова — Павла Палажченка.

«Не тільки «(спеціальна військова) операція», що розпочалася 24 лютого, а й вся еволюція відносин між Росією та Україною за останні роки була для нього дуже, дуже великим ударом. Це дійсно розчавило його емоційно та психологічно. У розмовах з ним нам було цілком очевидно, що він був шокований і спантеличений тим, що відбувається з різних причин. Він вірив не просто в близькість російського і українського народів, він вірив, що ці два народи переплетені», — розповів Палажченко.

За його словами, позиція Горбачова щодо України була складною та суперечливою. Радянський лідер все ще вірив в ідею СРСР, але не став би вести війну заради відновлення держави, що розпалася. При цьому Горбачов вважав своїм обов’язком висловити повагу та підтримку Володимиру Путіну. Він також відмовився від регулярних коментарів щодо війни в Україні.

Зазначимо, що Павло Палажченко пропрацював із покійним президентом СРСР протягом 37 років і був поряд на багатьох американо-радянських самітах.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email