Генеральний секретар Організації об’єднаних націй Антоніу Гутерреш визнав, що головна загроза людству – кліматичні зміни. Про це він заявив у новорічному зверненні, передає Голос Америки. Генсек також закликав світову спільноту до співпраці для боротьби з небезпеками, що загрожують існуванню людства.

Гутерреш побажав жителям Землі щастя, миру і процвітання в наступному році. Поряд з цим, він попередив людство про безліч кризових ситуацій і ризиків, які загрожують стабільності та безпеці всього світу.

Головна загроза, за словами глави ООН — кліматичні зміни, які відбуваються швидше, ніж очікувалося.

«ООН змогла зібрати всі країни в Катовіце для затвердження робочої програми по реалізації Паризької угоди про зміну клімату. Тепер нам потрібно посилити боротьбу з цією потенційною загрозою існуванню всього світу. Прийшов час використовувати наш останній шанс. Прийшов час зупинити неконтрольований і стрімко наростаючий процес кліматичних змін», — сказано у зверненні Гутерреша.

Генсек ООН нагадав і про посилення геополітичних протиріч в світі. В результаті вирішувати конфлікти стає все важче. Крім того, він зазначив в числі загроз людству зростання майнової нерівності і нетерпимості.

У той же час, на думку глави ООН, не все так безнадійно. Гутерреш зауважив, що шанси на встановлення миру в Ємені та Південному Судані зараз високі, як ніколи. Угода, підписана недавно урядами Ефіопії та Еритреї, допомогло знизити напруженість у відносинах між двома цими країнами.

Як говорить Гутерреш, це доводить, що в результаті міжнародного співробітництва світ тільки виграє.

Print Friendly, PDF & Email