Про це заявила делегація України під час загальної дискусії з пункту третього постійного порядку денного Ради ООН з прав людини «Заохочення та захист всіх прав людини: громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав, включно з правом на розвиток».  

Зокрема українська сторона привернула увагу міжнародної спільноти до грубих порушень окупаційною владою в АР Крим прав українців на використання рідної мови. У якості доказу таких порушень приведено систематичне скорочення кількості українських шкіл та класів, всупереч проміжному рішенню Міжнародного Суду ООН. 

Водночас, українськими представниками було надано інформацію щодо цілей проекту Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а також у цьому контексті підтверджено відданість захисту лінгвістичних прав національних меншин та налаштованість на взаємодію з міжнародними партнерами та інституціями з цього питання.

Постійний представник України у Женеві Юрій Клименко наголосив, що світова спільнота має тиснути на Російську Федерацію, щоб змусити її дотримуватися міжнародного права та поважати права людини на окупованих нею українських територіях й забезпечити доступ до цих територій для міжнародних правозахисних моніторингових механізмів.

Постпред також висловив налаштованість України на подальшу плідну співпрацю з Верховним комісаром ООН з прав людини та її Управлінням.

Нагадаємо, що Україна хоче створити міжнародну платформу з деокупації Кримського півострова. 

Print Friendly, PDF & Email