Голова міжнародної організації закликав інвестувати у стійке відновлення та реконструкцію України.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що масштаби руйнувань по всій Україні внаслідок російської повномасштабної військової агресії вимагають більш рішучої підтримки з боку міжнародної спільноти, яка виходить далеко за межі гуманітарної допомоги. Про це у вівторок, 13 грудня, повідомляє прес-служба ООН.

Глава ООН зазначив, що гуманітарна катастрофа в Україні наростає, оскільки на вулиці зима, а багато енергооб'єктів в Україні пошкоджено агресором.

"Цивільні особи платять особливо високу ціну у зимовий сезон, особливо люди, які живуть на передовій, та ті, хто відрізаний від тепла, води та основних послуг", - зазначив він.

Гутерріш зазначив, що станом на сьогодні 10 мільйонів споживачів в Україні, включаючи сім'ї, підприємства, лікарні та школи, залишилися без електрики, а мільйони не мають доступу до води та тепла.

Він повідомив, що за останні кілька місяців гуманітарні організації надали безпосередню допомогу в зимовий період понад 630 тисячам мирних жителів, а 400 генераторів було передано критично важливим об'єктам.

"Ще тисячі закуповуються або вже відправлені в Україну з-за кордону. Але все це крапля у морі", - зазначив він.

Генсек ООН закликав до більш рішучої підтримки нашої країни з боку міжнародної спільноти та інвестицій у стійке відновлення та реконструкцію України.

"І ми повинні працювати разом, щоб створити умови для встановлення миру відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй та міжнародного права", - додав Гутерріш.

Print Friendly, PDF & Email