Слідство у справі народного депутата України Надії Савченко планується завершити протягом найближчих місяців. Про це повідомив в ефірі радіо НВ Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

“Ми вважаємо справу добре обґрунтованою і добре доведеною. Тому зараз досудове слідство добігає кінця. Я планую в найближчі місяці завершення досудового слідства. Потім неминуче наступить етап ознайомлення з матеріалами слідства, який також займе декілька місяців. Надіюся, що до кінця року … ми перейдемо до відкритого суду”, — сказав він.

Відповідаючи на уточнення про те, чи все ж таки Савченко пройшла детектор брехні, Луценко сказав, що вона пробувала його проходити, але так нічого і не відбулося.

“Вона пробувала проходити детектор брехні. Перший раз процес не відбувся через її початок голодування. Потім вона припинила голодування, щоб пройти детектор. Але експерти, які обслуговують цей процес, заявили про неможливість дати відповідь на реакції”, — зазначив Генпрокурор.

“Мої підлеглі, а також експерти говорять про те, що це той випадок, коли людина спеціально навчена для унеможливлення результатів детектора брехні. Але не в цьому питання. Детектор — це її особисте бажання”, — додав він.

Раніше Віра Савченко повідомила, що слідство у справі Надії продовжили на півроку. Верховна Рада позбавила Савченко депутатської недоторканності та надала дозвіл на її затримання й арешт. У ВР Савченко затримали, зачитавши їй повідомлення, у чому її підозрюють: злочини, передбачені ч.1 ст.109, ч.1 ст.14 ч.2 ст.28 ч.1 ст.109, ч.1 ст.14 ч.2 ст.28 ст.112, ч.1 ст.14 ч.3 ст.258, а також ч.1 ст.258-3 ККУ. Генпрокурор Луценко раніше заявив, що є незаперечні докази того, що Савченко особисто планувала провести терористичний акт в парламенті.

Print Friendly, PDF & Email