Генеральна прокуратура продовжує розслідувати справу про вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко в ефірі програми «Право на владу». «Завершено справу? Ні. У нас є важливі докази, які не всім сподобаються, але вони є», — заявив він.

За словами генпрокурора, який збирається лишатись на посаді максимум до квітня 2018 року, він особисто контролює розслідування даної справи і планує «поставити крапку» протягом півроку. На уточнююче запитання чи встигне він завершити її за час свого перебування на посаді, Ю. Луценко відповів: «Так. Встигнемо».

Нагадаємо, в вересні 2016 року Юрій Луценко під час засідання Комітету ПАРЄ з питань науки, освіти, культури і ЗМІ розповів, як сидів у тюрмі з убивцями Гонгадзе: «Я також знаю ціну журналістких розлідувань, бо був головним редактором газети, де працював журналіст Георгій Гонгадзе, який був убитий в 1999 році (насправді у 2000-му, — ред.), йому відрубали голову за те, що писав статті проти державної клептократії… Коли мене посадили в тюрму, в таборі я зустрів цих убивць, ми сиділи разом. Це дуже цікаве свідчення, який тісний цей світ», — сказав тоді Луценко.

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в Таращанському лісі на Київщині був виявлений обезголовлений труп, який, згідно з висновком експертів, міг належати Гонгадзе.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у безпосередньому вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. Організатором вбивства визнаний генерал Олексій Пукач, що перебував у розшуку з 2005 року і був затриманий 21 липня 2009 року на Житомирщині. Слідством встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою тодішнього голови МВС Юрія Кравченка, який, у свою чергу, був знайдений мертвим 4 березня 2005 року у своєму будинку під Києвом з двома вогнепальними пораненнями в голову.

Print Friendly, PDF & Email