Кремль, зазнавши невдачі зі створенням т.зв. «Новоросії», тимчасово відклав план з розчленування України, але в будь-який зручний момент готовий повернутися до нього знову. Про це заявив в ефірі «ObozTV» екс-керівник головного слідчого управління СБУ генерал-майор Василь Вовк.

«Ми повинні розуміти, що завдяки патріотичної позиції одеситів ми врятували Одесу від «ОНР » — «Одеської народної республіки». Також врятували Харків, Херсон і так далі. Але там залишається прошарок людей, яких ми називаємо русофілами і українофобами. Вони нікуди не поділися. Були зачистки, були операції, трохи їх «побомбили» і вони затихли, а зараз з’явилися знову «, — зазначив генерал.

За його словами, Одесу рятує від сплеску сепаратизму той факт, що вона віддалена від Росії: «Кажуть, що Росія в далеку шухляду засунула план створення «Новоросії». У шухляду, але не далеку. Якщо по карті дивитися — Харків, Донецьк, Луганськ, Херсон, Миколаїв, Одеса — ця коса у них перед очима, і вони хочуть цей план все-таки здійснити і чекають моменту. Ми повинні бути дуже обережними. Такі обставини можуть скластися в будь-який момент. Найближчим часом, я думаю, немає такої можливості, але не можна виключати, що це буде через рік, два і так далі», — заявив Вовк.

Print Friendly, PDF & Email