Компанія «Газпром» обрала маршрут поставок газу по газопроводу «Турецький потік», повідомляє газета «Комерсант». Новий маршрут поставки газу по «Турецькому потоку» пройде через Болгарію, Сербію, Угорщину і Словаччину.

Поставки в Болгарію і Сербію через «Турецький потік» «Газпром» збирається почати в 2020 році, в Угорщину з 2021 року, що дозволить вже з 2022 роки відмовитися від транзиту через Україну. По суті, це маршрут «Південного потоку», який в ЄС заморозили в 2014 році під тиском США. В Росії стверджують, що тепер причепитися до проекту складно, оскільки підхід «Газпрому» повністю відповідає законодавству ЄС.

Видання повідомляє, що «Газпром» вже зараз бере участь в процедурі бронювання майбутніх  трубопровідних потужностей в зазначених країнах. Завершення аукціону очікується в березні 2019 року.

19 листопада було завершено спорудження морської ділянки трубопроводу. В урочистій церемонії відкриття брали участь президенти Російської Федерації та Туреччини. Трубопровід протяжністю 930 км проходить по дну Чорного моря до узбережжя Туреччини. Сухопутна транзитна частина протяжністю 180 км буде прокладена до кордону Туреччини з суміжними країнами.

Print Friendly, PDF & Email