Ми щодня бачимо кадри найжорстокіших злочинів проти мирного населення України, заявила голова МВС ФРН Фезер. На конференції G7 вона закликала притягнути винних до військових злочинів до відповідальності.
Міністри внутрішніх справ семи провідних індустріальних країн Заходу (G7) закликали Росію негайно припинити ракетні удари по Україні та виступили на підтримку вимог щодо притягнення винних до відповідальності.

"Як і раніше, до нас щодня приходять кадри найбільш звірячих злочинів проти цивільного населення та руйнування цивільної інфраструктури в Україні. Це має припинитися, Путін має покласти край цій жорстокій війні", - заявила глава МВС ФРН Ненсі Фезер на завершенні конференції міністрів внутрішніх справ країн G7 в монастирі Ебербах у федеральній землі Гессен у п'ятницю, 18 листопада.

За словами Фезер, у ході зустрічі міністри "інтенсивно обговорювали, як прискорити розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності, щоб військовим злочинцям довелося колись відповідати перед судом". Учасники конференції також домовилися посилити підтримку органів поліції та юстиції України.

За словами Фезер, біженців, які прибувають до Німеччини з України, просять заповнити спеціальну анкету, щоб з'ясувати, чи не володіють вони інформацією про військові злочини в Україні. Це допоможе зібрати доказову базу для подальшого судового переслідування військових злочинців, пояснила вона.

Боротьба з пропагандою та дезінформацією

Глави МВС країн "сімки" також домовилися посилити спільну боротьбу проти російської пропаганди та дезінформації.

"Росія намагається за допомогою брехні посіяти невпевненість, підірвати довіру до державних інститутів і розколоти наше суспільство. Ми рішуче засуджуємо це", - підкреслила Ненсі Фезер.

Вона зазначила, що країни G7 посилять співпрацю у справі виявлення мереж щодо поширення дезінформації.

"Ми домовилися обмінюватися відповідною інформацією на ранніх стадіях і в повнішому обсязі", - сказала міністр.

На конференції в монастирі Ебербах було також вирішено посилити співпрацю країн "сімки" у боротьбі проти тероризму, екстремізму, організованої злочинності та сексуальної експлуатації дітей.

 

Print Friendly, PDF & Email