Франція збирається заборонити тілесні покарання дітей в сім’ї. Національні збори в ніч на п’ятницю, 30 листопада, прийняли в першому читанні законопроект, що забороняє батькам вдаватися до рукоприкладства по відношенню до дітей., передає DW. 

Згідно із законопроектом, розробленим в правлячій коаліції, в цивільний кодекс буде включена фраза, яку співробітники РАГСів будуть зачитувати при укладенні шлюбу: «Батьки повинні утверджувати свій авторитет, не вдаючись до фізичного або психічного насильства». Надалі батькам у Франції буде заборонено шльопати дітей по попі і давати їм ляпаси.

Таким чином Франція з багаторічним запізненням приводить своє законодавство в цій сфері у відповідність з європейськими нормами. Закон однак не передбачає будь-яких санкцій за його порушення.

«Не можна виховувати через страх. Батьківське насильство має катастрофічні наслідки для розвитку дитини», — підкреслила міністр охорони здоров’я Франції Аньєс Бюзен в ході дебатів, що передували прийняттю законопроекта. Документ був прийнятий в першому читанні майже одноголосно: проти проголосував лише один депутат, ще троє утрималися. Консерватори і праві популісти скаржилися на неприпустимість втручання в сімейне життя.

Законопроект тепер передається на розгляд Сенату, однак останнє слово залишається за Національними зборами.

Print Friendly, PDF & Email