ПРЕС-АНОНС

 

Своїми досягненнями в побудові мультикультурного суспільства здавна пишається і Україна, де мешкають представники близько 100 національностей, які успішно інтегровані в політичне та культурне життя нашої держави.

Однак питання наступу на права нацменшин в Україні останні два місяці перебуває на порядку денному не лише всередині держави, а й на міжнародному рівні. Нещодавно прийнятий Закон України “Про освіту” загострив полеміку щодо прав українських нацменшин на здобуття освіти рідною для них мовою. 12 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій висловила стурбованість новим українським законом «Про освіту». У документі підкреслюється, що новий закон в такому формулюванні значно скорочує права національних меншин. Наразі закон чекає на висновки Венеціанської комісії.

У цих реаліях необхідно провести відкриту дискусію, яка надасть можливість обговорити нагальні питання, що хвилюють представників нацменшин України.

20 листопада 2017 року розпочне роботу Форум національних меншин України – перший захід такого формату за всі роки незалежності. До участі у відкритій дискусії разом з представниками нацменшин нашої країни долучаться європейські парламентарі, представники Ради Європи, ОБСЄ.

Учасники Форуму обговорять мовне питання в контексті Закону України “Про освіту” та політику мовного балансу в системі освіти, питання інтеграції національних меншин в українське суспільство та їхню участь в органах влади та місцевого самоврядування. Також буде запропоновано проект резолюції щодо вироблення розумної державної політики стосовно протидії та недопущення провокацій на національному підґрунті.

Участь у Форумі візьмуть представники болгарської, польської, румунської, угорської, французької, єврейської та інших національних меншин України, депутати Європарламенту та політики країн ЄС, представники дипломатичного корпусу, державних та громадських інституцій України, зокрема правозахисники, експерти, політологи, журналісти.

Інформаційним партнером Форуму є аналітичне інтернет-видання «The Економіст».

Місце проведення: м. Київ, готель Hilton, пр. Тараса Шевченка, 30

Дата проведення: 20 листопада 2017 року

Час проведення: 14.00–17.00

Реєстрація ЗМІ:  13.00–14.00

Акредитація ЗМІ за електронною адресою: r.media.sila@gmail.com або за тел. +38 (063) 705-46-56

Print Friendly, PDF & Email